Jdi na obsah Jdi na menu
 


2017 - 29.setkání Loučná n. Desnou

Informace o 29.srazu VšD v Loučné nad Desnou a návštěva Přečerpávací vodní elektrárny Dlouhé Stráně v Jeseníkách.

Setkání - v pořadí už dvacáté deváté - se uskutečnilo v krásném prostředí Jeseníků. Loučná nad Desnou nás přivítala do překrásné jarní zeleně všude kolem a sluníčka, a poskytla nám zázemí v penzionu OÁZA.

Setkání se zúčastnili:„Gita a Pepík, Jana a Pavel, Mirek Š. a Mirek P., Milan, Líba, Standa, Rudo, Jožko, Eva a Maruška. Setkání se zúčastnily také některé drahé polovičky našich kolegů. Omluvili se Marika a Petr z rodinných důvodů a Lóro ze zdravotních důvodů, které, jak jsme zjistili dodatečně, mu snad nezabrání se zúčastnit příštího srazu. Na všechny naše nepřítomné kamarády jsme zavzpomínali a byli po celou dobu s námi, když ne fyzicky, tak alespoň ve vzpomínkách.

V rekreačním zařízení OÁZA bylo zajištěno jak ubytování, tak jídlo. Dobré ubytování i jídlo – snídaně a výborná večeře, ale hlavně večerní posezení při vynikajícím moravském vínečku, které zabezpečil Rudo, vynikajících slovenských ovčích sýrech a  nakonec i malých  sladkých tečkách v podobě koláčků a dortíků ke kafíčku, přispěly ke spokojenosti nás všech a tím i k příjemnému posezení a vzpomínání. Nálada byla výborná až do pozdních nočních hodin a jen představa dalšího náročného dne nás přiměla k odchodu na lůžka a krátkému spánku.

Ve čtvrtek byla zabezpečena exkurze do Přečerpávací elektrárny Dlouhé Stráně v Jeseníkách. Exkurze v délce asi 3 hodin byla vskutku působivá. Teoretický výklad, včetně filmů, byl jen úvodem. Avšak pohled do útrob tohoto monumentálního díla a impozantnost Dolní a Horní vodní nádrže - pod Mravenečníkem, zapůsobila na nás - jako na na návštěvníky - nezapomenutelným dojmem. A vzhledem k tomu, že i počasí nám vice, než jenom přálo (bylo absolutně bez mráčku a dohlednost až do vzdálených Krkonoš), byl zážitek ještě více umocněn.

Za zmínku stojí taky skutečnost, že v krátké době vydá Česká pošta poštovní známku, jenž přiblíží veřejnosti význam a velkolepost tohoto díla nejen v Evropě, ale na celém světě.

Po ukončení exkurze jsme doplnili kalorie v místní restauraci a vydali jsme se do svých domovů. Cesta byla díky počasí pohodová, avšak velmi náročná hlavně pro řidiče. My ostatní jsme mohli odpočívat.

Bylo dohodnuto, že Pavel prověří možnosti pro příští sraz v jarních měsících roku 2018 v okolí Vracova. A tak se už teď můžeme těšit na sraz příští. Podrobné iInformace dostaneme jistě s náležitým předstihem.

Závěrem lze letošní setkání v prostředí Jesenicka, známého nádhernou a  nedotčenou přírodou, a počasím, které  nám přálo po celou dobu pobytu, s trochou nostalgie zhodnotit jako velmi vydařené a jistě přispěje k příjemným vzpomínkám.

Celý průběh je zdokumentován na fotkách, které příležitostně oživí naše vzpomínky na internetové adrese: www.vsdzilina.estranky.cz , kam Standa fotky uloží.

S pozdravem: „ SRAZŮM ZDAR!!!“ Gita